Yeşil Lojistik Yaklaşımımız

Yolda.com Kurumsal Karbon Ayak İzi hesaplama ve azaltım faaliyetleri yanı sıra Net Sıfır Karbon yolculuğunda taşımacılık operasyonlarından kaynaklanan emisyonlara ayrıca odaklanmaktadır. Yeşil lojistik yaklaşımı olarak isimlendirilen bu faaliyetler komple, parsiyel ve paylaşımlı karayolu taşımacılığı için analizler ortaya koymaktadır.

Bu faaliyetler için özel olarak geliştirdiğimiz yazılım modülüyle:

  • Her bir araca, her bir sefere özel karbon ayak izi raporlaması ve takibi
  • Her aracın içindeki müşteri yükü oranına göre, müşteriye özel karbon ayak izi raporlaması
  • Müşteriye özel yapılan karbon ayak izi raporlamalarında, konvansiyonel yöntemlere göre karbon ayak izi karşılaştırması, karbon ayak izi üzerinden sağlanan faydanın raporlanması
  • Her bir aracın veya filo grubunun dönemsel, müşteri veya sefer bazlı karbon ayak izi raporları takip edilebilecektir.

Bu sayede karbon ayak izi yönünden odaklanılması gereken sorunlu alanlar tespit edilebilecek, müşteri bazlı ve araç bazlı azaltım önerileri oluşturulabilecektir. Böylece Yolda.com, yeşil lojistik yaklaşımı ile kendi Net Sıfır Karbon yolculuğuyla sınırlı kalmayıp, paylaşım ekonomisi yaklaşımıyla sürdürülebilir bir tedarik zinciri, sürdürülebilir bir lojistik sektörü ve dolayısıyla ülke ve dünya ekonomisine sürdürülebilir bir büyüme vizyonu sunmaktadır.

Yolda.com Net Sıfır Karbon Yolculuğunda Karbon Ayak İzi Faaliyetleri

2023 ve 2024 yılları için ana hedefimiz, yerleşik olduğumuz ofis ve faaliyetlerimizden kaynaklanan karbon ayak izimizi hazırlayacağımız karbon ayak izi azaltım planına uygun olarak düşürmek olacak.

Yolda.com ile şirketinin gücüne güç kat

İster kurumsal bir şirket, ister küçük ve orta ölçekli bir kobi ol, Yolda.com tüm komple yük taşıma ihtiyaçların için tek adresin olsun.

Hemen Fiyat Al