Intermodal Taşımacılık ile
Maliyetten ve Zamandan Kazan

Birden fazla taşıma moduyla işlerini kolaylaştır

Intermodal taşımacılık, yük üzerinde herhangi bir değişiklik veya yer değişimi yapılmadan en az iki farklı taşıma modu ile yapılan bir taşıma yöntemidir. Intermodal taşımacılık yaparken ürünlerin bulundukları modülden çıkartılmasına gerek olmadan doğrudan bir taşıma aracından diğerine geçirilmesini özel bir taşıma ekipmanının kullanımı sağlar. Bu yöntem ile zamandan ve maliyetten kazanırken aynı zamanda doğa dostu olması sayesinde karbon ayak izinizi de azaltmış olursunuz.

Intermodal için doğru tercih Yolda.com

Yolda.com, intermodal faaliyetlerini kapsamlı bir şekilde geliştirerek Kıta Avrupası’nda Doğu-Batı yönünde olan demiryolu koridorlarında, kendi varlıklarıyla çalışan farklı demiryolu firmalarıyla kurduğu yakın iş birliği iletişimleriyle hizmet ağını genişletti. Demiryolu (Ro-La) yöntemi ile Almanya Kuzey Ren-Vestfalya (Ruhr) bölgesindeki Duisburg, Neuss ve Köln terminalleri aracılığı ile, Türkiye – Almanya, Türkiye – Belçika, Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerine arasında Intermodal hizmeti sağlamaktadır.

Doğa dostu bir taşıma yöntemi olarak Intermodal

“Yeşil Lojistik” kısaca, ekolojik faaliyetlerin sürdürebilirliği için çabalar. Lojistik faaliyetlerin çevreye olan olumsuz etkilerini en aza indirmeyi amaçlar. Ayrıca, lojistik operasyonlarda lojistik ve analitik kullanımların pekiştirilmesinin ölçülmesinde kullanılabilir. Yeşil lojistiğin amacı sürdürülebilir çevresel ve ekonomik denge sisteminin geliştirilmesidir.

Tek bir Intermodal seferi ile 2.429 km uzunluğundaki bir karayolunu kat etmeden yapacağınız tasarruf:

823 Litre
Akaryakıt
Akaryakıt
2221 kg
CO2
CO2
6 kg
Nitrojen Oksit
Nitrojen Oksit
8 gr
Dizel Partikülü
Dizel Partikülü

Bilgilerini bizimle paylaş,
intermodal taşıman için seni arayalım