Yolda.com İhracatçı KOBİ’leri DSV ile Avrupa’ya Ulaştırıyor

Yolda.com olarak, dünyanın önde gelen lojistik şirketlerinden DSV ile yaptığımız işbirliğiyle hizmet ağımızı Avrupa’ya genişlettik.

KOBİ’ler başta olmak üzere işletmelerin lojistik operasyon süreçlerini dijitalleştirdiğimiz yolculukta, hizmet alanlarımızı yaptığımız yeni iş birlikleri ile geliştirmeye devam ediyoruz. Kurulduğumuz 2020 yılının nisan ayından bu yana Türkiye’nin 81 ili ve 973 ilçesinde taşımacılık hizmeti sunarken, dünya devi uluslararası lojistik şirketi DSV ile 13 Kasım 2020 tarihi itibariyle yeni bir iş birliğine imza attık. Bu sayede, DSV’nin dünya çapındaki büyüklüğünü ve özellikle global müşterilerle sürdürdükleri çok yönlü iş birliktelikleri, sürekli ve sürdürülebilir büyüme stratejilerini ve sahip olduğu güçlü finansal altyapısı ile Türkiye’deki hizmet ağımızı yurt dışına genişleterek Avrupa’ya da kara yolu üzerinden lojistik hizmeti sunmaya başladık.

Yapılan iş birliğine ilişkin olarak Kurucu Ortağımız ve CEO’muz Volkan Özkan “Kuruluşumuzdan bu yana geçen kısa sürede Türkiye’de başta KOBİ’ler olmak üzere tüm işletmelere uçtan uca dijital lojistik hizmeti sunuyoruz. Yurt içi operasyonlarda elde ettiğimiz güven ve tecrübeyi kullanarak tedarik zincirlerinin kısaldığı, ihracatın önem kazandığı günümüzde ihracatçılarımızın Avrupa’ya da açılan güvenilir kapısı olmayı hedefliyoruz. Yaşanan pandemi sürecinde ihtiyaç haline gelen esnek, parçalı ve anlık lojistik operasyonu için ihracatçılarımızın yurt içinde olduğu gibi Avrupa operasyonlarında da güvenilir iş ortağı olmaya hazırız. Bu amaçla DSV ile bir iş birliği yaptık. Türkiye içinde sunduğumuz uçtan uca lojistik hizmetimizi Avrupa’da da yaygınlaştırıyoruz. İş ortağımız DSV’nin güvenilir altyapısını kullanarak, ihracatçılarımız için kolay, güvenilir ve hızlı lojistik deneyimi sunacağız. Türkiye’deki küçük ya da orta büyüklükteki ihracatçılarımız artık Avrupa’da 16 ülkeye Yolda.com üzerinden ürünlerini ihraç edebilecek.” dedi.

DSV Türkiye Genel Müdürü Ozan Önder ise “Hedefimiz önümüzdeki beş yılda Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne yaptığı ihracatını tüm taşıma kollarını kullanarak, daha avantajlı maliyetler ile artırmak. Bunun yanı sıra müşterilerimizin evraksal süreçlerini de basitleştirerek, tüm e-ticaret mecralarını da destekleme kararı almış bulunmaktayız. Yeni yatırımlarımızla sektörün öncü ve itici gücü olacağımıza güveniyor ve heyecanlı yolculuğumuzda Yolda.com ailesine hedeflerimizde bizlere ortak oldukları için teşekkür ediyorum.  Bu başarılı iş birliğinin her iki taraf için hayırlı olmasını dilerim.’’ dedi.

KOBİ’ler için İhracat Artık Çok Kolay

DSV ile yapılan işbirliği sayesinde KOBİ’ler için ihracat sürecini kolaylaştıran altyapımız, ihracatçılarımızın Yolda.com üzerinden istedikleri ülkeye anında fiyatlama, gönderimlerini düzenleme, takip etme ve anında raporlama yapmalarını sağlıyor. Yükleri kendi depolarından Yolda tarafından alınacak, operasyonel mükemmellik anlayışıyla seçtikleri gönderim hızında Avrupa’ya iletilecek.

 

Aklına takılan tüm ulaşım soruların için bizimle iletişime geçebilir, ihtiyaç duyduğun bilgilere ulaşabilirsin!

Önerilen