Sigortalı Taşıma Nedir? Avantajları Nelerdir?

Ticari hayatın her alanında ve her anında ‘güven’ öncelikli unsurlardan biridir. Lojistik sektöründe de ürünlerini alıcılara ulaştırmak isteyen firmalar güven esaslı bir ilişki kurma çabasındadır. Alıcı ile satıcı arasındaki güven, alışveriş esnasında söz konusu ürünün taraflara ulaştırılmasını sağlayan taşıyıcı firmalar için de geçerlidir.

Geliştirdiğin, piyasaya sürdüğün ve pazarlamasını yaptığın bir ürünü, müşterilere ulaştırılması için teslim ettiğin lojistik firmaları güven zincirinin önemli bir halkasını oluşturur. Güvenli taşımacılık, lojistik hizmetleri veren firmanın uzmanlığı ve tecrübesi ile fazlasıyla ilişkili olmasına karşın hayatın bir gerçeği olan risk faktörleri de dikkate alınmalıdır. Ürünlerini bir yerden bir yere güvenli bir şekilde ulaştırmak ve potansiyel risklere karşı ürünlerini güvenceye almak isteyen şirketler için sigortalı taşıma devreye girer.

Sigortalı Lojistik Hizmeti ile Ürünlerin Güvence Altında

Lojistik hizmetlerinde sunulan sigortalı taşıma seçeneği ile taşımayı gerçekleştiren araçların kaza yapması nedeniyle meydana ürünlerde gelebilecek hasar ve ziyan gibi risklere karşı güvence sağlayabilirsin. Deniz taşımacılığında geminin batması, hava taşımacılığında uçak kazası, kara ve demir yolu taşımacılığında kazalar sigorta kapsamına alınabilir. Sadece kazalar değil taşıma esnasında istenmeyen olaylar nedeniyle doğabilecek zararlar teminatlandırılır.

Lojistik Hizmetlerinde Fark Yaratan Çözüm: Sigortalı Taşıma

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 2018 yılında yayımlanan Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği’nde taşıma esnasında sigorta zorunluluğu olan ve olmayan teslim şekilleri belirlenmiştir. Yönetmeliğe göre, sigorta zorunluluğu olmayan süreçlerde tüm riskler gönderene ve alıcıya aittir. Esaslar kanunlarca belirlenmiş olmasına karşın lojistik sürecini başlangıç aşamasından teslimat aşamasına kadar tam olarak güvence altına alabilmek adına lojistik firmalarının sigortalı taşıma hizmetinin ayrıntıları detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Lojistik hizmeti alacağın firmaların sunacağı sigortaların kapsamı ve niteliği hizmetin kalitesinde belirleyici rol oynar. Sadece kanunların getirdiği zorunluluklardan ibaret olmayan alıcıda ve gönderende güven hissini bütünüyle yaratan sigortalı taşıma hizmeti lojistik firmalarının fark yaratabileceği detaylar arasındadır. Taşınan malın büyüklüğü ya da ekonomik değerinden bağımsız olarak günümüzde tek bir ürünün taşındığı kargo taşımacılığı sigortalı hizmetler olarak her geçen gün son tüketicilerden daha fazla talep görür.

Yolda ile Araç Başına 1 Milyon Liraya Kadar Sigorta Fırsatı

Lojistik sektöründe sunduğu çözümlerle fark yaratmayı kendisine ilke edinen Yolda.com, sigortalı taşımacılık hizmetiyle alıcılara ve göndericilerin süreci güvenle yönetmesine fırsat tanır. Araç başına 1 Milyon liraya kadar teminat sağlayan Yolda sigortalı taşıma hizmetinden sen de hemen faydalanmak için bizimle iletişime geç!

Önerilen