Omni Channel Lojistik Nedir?

Ürün ya da hizmetin, ihtiyaç duyulan zamanda, belirlenen yere ulaşmasını sağlayan lojistik hizmetleri; pazarlama ve üretim organizasyonlarının bel kemiğini oluşturur. Taşımacılık faaliyetlerinin sistemli ve eksiksiz işlemesini sağlayan lojistik firmaları, olası aksaklıkların önüne geçerek zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

Bütüncül kanal olarak da bilinen omni channel kavramı; iletişim ve dağıtım kanallarını entegre ederek eksiksiz bir müşteri deneyimi sunar ve tüm bu sürecin kesintisiz olarak işlemesini sağlar. Nihai tüketiciye ulaşabileceği tüm kanalları bir arada kullanan bu sistemde maksimum fayda ve minimum risk esastır. Omni channel lojistik, ilk üreticiden son tüketiciye kadar tüm ulaşım süreçlerinizi bütüncül çözüm yaklaşımı ile yönetir.

Omni Channel Lojistik Nedir?

Tüm dağıtım kanallarının kesintisiz bir şekilde işlemesini sağlayarak ürünün çıkış noktasından, varış noktasının sonuna kadar geçen süreçte kusursuz (Yolda.com’un tabiri ile uçtan uca) bir taşımacılık deneyimi sunan omni channel lojistik terimi bütüncül kanal taşımacılığı olarak tanımlanabilir.

Mal ve hizmet taşımacılığından maksimum fayda sağlamana imkan tanıyan Yolda.com, tüm taşıma modlarının akıllı kullanımına göre şekillendirilen bütünsel taşımacılık anlayışı ile hizmet verir. Ayrı ayrı şekillendirilen tüm lojistik faaliyetlerini tek bir çatı altında birleştiren bu sistemde, zaman yönetimi optimize edilmiştir. Özellikle e-ticaret sektöründeki farklı değişkenleri tek bir kaynaktan kontrol edebilen Yolda.com’un lojistik uzman ekibi ile işlerini çok daha rahat yürütebilirsin.

Ekonomik avantajlarının yanı sıra bilgi akışını da son derece önemseyen omni channel lojistik sisteminde, satın alınan mal ya da hizmet ambar çıkışından nihai hedefine kadar her noktada izlenebilir. Aktarma noktaları dahil, tüm süreci şeffaf bir şekilde takip edebilir, zamanlamanı buna göre yapabilirsin.

Taşımacılık faaliyetlerini optimize ederken toplumsal ve çevresel faydaları da gözeten Yolda.com ile projelendirme, fiyatlandırma, izleme ve evrak takibi artık çok daha kolay.

Omni Channel Lojistik Sisteminin Avantajları Nelerdir?

  • Bütünsel taşımacılık anlayışı, tüm dağıtım ve iletişim kanallarını bir arada kullanmana imkan sağlar.
  • Çok kanallı lojistik hizmetlerinin tüm avantajlarını optimize eden bu sistemde kusursuz bir taşımacılık deneyimi hedeflenir.
  • Sürecin eksiksiz yönetilmesi zamandan ve paradan tasarruf sağlar.
  • Bütünsel taşımacılık, hız ve rekabetin ön planda olduğu ve iş hayatında belirleyici rol oynadığı günümüzde, verdiğin hizmetin ön plana çıkmasını sağlar.
  • Eksikleri önceden belirleyip, olası aksaklıkların önüne geçen omni channel lojistik, verdiğin sözü tam zamanında tutmanı sağlayarak müşteri sadakati ve marka bağlılığı oluşturur.

Yolda.com, faaliyet gösterdiği tüm taşımacılık alanlarında en iyi hizmeti almana yardımcı olur. Teknolojik altyapısını ve deneyimini birleştirdiği akıllı taşıma sistemleri ile tüm lojistik sürecini güvenle yönetir. Geniş tedarikçi ağı ile tüm taşıma taleplerini dakikalar içinde oluşturabilir, arta kalan zamanını çok daha verimli kullanabilirsin. Dilersen aldığın hizmetin tüm sürecini kontrol edebilir ya da işini Yolda.com’un uzmanlığına bırakıp sorunsuz teslimat rahatlığı yaşayabilmek için haydi şimdi kaydol!

Önerilen