Lojistik Operasyon Süreçlerini Dijitalleştiren Girişim: Yolda.com

Yolda.com olarak, sektörün ihtiyaçlarını tespit ederek parsiyel taşımacılığa ve paylaşım ekonomisine odaklanıyoruz. Lojistikte dijital dönüşüm yolculuğumuzu anlatan Webrazzi haberini sizin için derledik.

Günümüz iş ortamının ihtiyaçları ve pandemi sonrası oluşan yeni beklentiler lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde yenilikçi yaklaşımlara ihtiyacı ortaya çıkardı. Özellikle ülkemizde bir firma sevkiyat ihtiyacını karşılamak için hala onlarca telefon görüşmesi yapıyor, birçok kağıt, belge ve evrak işi ile uğraşıyor. Ayrıca tüm tırı ya da kamyonu dolduracak kadar ürünü yoksa sevkiyat süreci oldukça maliyetli hale dönüşüyor.

Yolda.com, Volkan Özkan ve C. Murad Özsert tarafından Şubat 2020’de kuruldu; 1 Nisan 2020’de operasyonlarına başladı. Volkan Özkan lojistik sektöründe hem yurt dışında hem yurt içinde deneyime sahip, Murad Özsert ise aileden gelen lojistik deneyiminin yanı sıra teknoloji konusunda uzman. Yolda.com, şu anda 21 kişilik ekibiyle faaliyet gösteriyor.

Yolda.com teknolojisi MVP olarak 6 ayda geliştirildi ve müşterilere sunuldu. Şu anda müşterilerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda aynı zamanda pazarın ihtiyaçları düşünülerek ek özellikler geliştirilmeye devam ediliyor. 2021 yılını ürün geliştirme senesi olarak gördüğümüzden, geliştireceğimiz çözümler ile dünyada ses getirmeyi hedefliyoruz.

Yolda.com’un Gelecek Hedefleri

Yolda.com olarak; ekibimizi yeni yeteneklerle büyütmeyi, yeni nesil teknolojiler geliştirerek otomasyon ve operasyonel verimliliği arttırmayı hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz teknoloji ve çözümler ile sadece müşterilerimizin nezdinde değil, sektörde de dijitalleşmeye öncü olmayı amaçlıyoruz. Asıl hedefimiz ise taşıma talebinin oluşturulmasından teslimat sonrasına kadar tam otomasyon sağlamak. Önümüzdeki dönemde tedarikçilerimiz için bir yönetim uygulaması geliştiriyoruz. Hedeflerimizden biri de ihracat yapan KOBİ segmentinde ve ihracat odaklı e-ticaret sektöründe büyümek. Ülkemiz için çok kritik olan ihracat yönlü üretim ve bunun ulaştırılmasını çok önemli görüyoruz.

Webrazzi haberi için tıkla.

 

Önerilen