KOBİ’lere Özel Lojistik Hizmetleri

Türkiye ekonomisinde işletmelerin neredeyse yüzde 99’unu küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, yani KOBİ’ler oluşturuyor. Sanayiden hizmet sektörüne, tekstilden otomotive varıncaya kadar sektörlerin tamamında faaliyet gösteren KOBİ’lere sunulan hizmetler de her gün değişiyor ve gelişiyor. Yeni teknolojiler, üretim teknikleri ve tüketicilerin ihtiyaçlarını şekillendiren yeni ürünler bu değişimin temel kaynağı olarak karşımıza çıkıyor.

KOBİ için Lojistik Neden Bu Kadar Önemli?

Sürecin her aşamasında bu kadar çok değişim ve gelişim söz konusu olduğundan KOBİ’lerin iş modellerine katkı sağlayan ve alternatif çözümler sunan iş modelleri de büyük ilgi görüyor. Lojistik sektörü de son yıllarda bu ilgiden payına düşeni fazlasıyla alıyor. Bugün Türkiye’nin ya da dünyanın herhangi bir noktasında ürettiği ürünlerin ve sunduğu hizmetlerin dünyanın bir başka noktasına ulaştırılması büyümek isteyen KOBİ’lerin temel ihtiyaçlarından biri haline dönüşmüş durumda. 2000’li yıllar öncesinde dilediği her pazara ulaşabilmek, çok büyük organizasyonlar, şirketler ve hatta holdingler için bile zorlu bir süreç iken artık küçük bir atölyede makine tezgahından çıkan bir ürün kolaylıkla binlerce kilometre ötedeki pazarlarda alıcı bulabiliyor. Pazarlama yeteneği ve ürünün veya hizmetin gücünden bağımsız olarak dilediğin pazarlara ulaşabilmen için ihtiyaç duyduğun en büyük destek lojistik sektöründen geliyor. Yani bir başka deyişle, ürününü zamanında ulaştıramazsan; uygulayacağın pazarlama stratejileri, üretim teknikleri anlamını yitiriyor.

Küçük İşletmeler için Taşımacılık ve Nakliye Hizmetleri

İşletmelere, nakliye süreçlerinde alternatifler sunan birçok farklı lojistik hizmetleri bulunuyor. Son yıllarda küçük ve orta ölçekli işletmelerin artan lojistik ihtiyaçları lojistik sektöründe hizmetlerin farklılaşmasına mevcut hizmetlerin geliştirilmesine zemin hazırladı. Bu hizmetlerin başında parsiyel taşımacılık geliyor. Farklı üreticilerin ürünlerinin farklı noktalara aynı araçlarla taşınması hizmetine parsiyel taşımacılık deniyor. Bir başka ifadeyle A noktasından B noktasına nakliyesini yapacağın bir tır dolusu ürünün yoksa, devreye giren parça yük (parsiyel) taşımacılık hizmeti sayesinde maliyet ve zaman avantajı elde edersin. Aynı sürede daha az maliyetle ya da aynı maliyetle daha hızlı lojistik hizmeti almak parsiyel taşımacılık hizmeti ile mümkündür. Bir bakıma parsiyel taşımacılık ile işletmelerin mal ve hizmetlerinin nakliyesini sağlayan devasa bir kargo taşımacılığı operasyonu olarak düşünebilirsin.

Komple Taşımacılık ile Kapasite Sorunlarını Aşabilirsin

Yükü çok ancak kaliteli ve profesyonel lojistik hizmeti almak isteyen işletmeler için ise komple taşımacılık tercih edilebilir. Bu sayede envanterinde bulundurmak zorunda olmadığın kamyonlarla sana özel alanlarda, kapasite sorunu yaşamadan ürünlerini güvenle alıcılarına teslim edebilirsin.

Yolda, Nakliye Sürecini Tek Panelden Yönetme İmkânı Sunuyor

KOBİ’lerin lojistik hizmetlerinde karşılaştığı fiyat belirsizliği, kapasite yetersizliği, kötü süreç yönetimi gibi sorunlara tek bir platformda çözümler sunan Yolda.com ile ürünlerinin güvenle taşınmasını sağlayabilirsin. Tüm süreci tek bir panelden yönetirken online sistemler üzerinde talebini oluşturabilir, anlık fiyat teklifini aldıktan sonra başlatacağın taşıma sürecini her an izleyebilirsin. Tüm bu avantajların yanı sıra minimum hasar riski ile taşınan ürünlerin için araç başı 700 bin liraya kadar sigorta imkanı da seni bekliyor!

 

Firman için en ideal parça yük taşıma hizmetinden yararlanmak için hemen Türkiye’nin müşteri odaklı ilk lojistik operatörü Yolda.com’a kaydol. Anında fiyatlandırma, raporlama ve taşıma takibi avantajlarının rahatlığını keşfet!

Önerilen