Almanya’ya Ürün Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşımacılık sektöründe Almanya en önemli güzergahlardan biridir. Çünkü Türkiye’nin Almanya ile geçmişe dayanan sosyal ve ticari ilişkileri, iki ülke arasında gerçekleşen lojistik faaliyetlerinin yüksek seviyede olmasını sağlar. Kara yolu taşımacılığı da bu alanda oldukça önemli bir yer tutar. Ancak lojistik sektöründe yaşanan talep artışı zaman zaman bazı aksaklıkların yaşanmasına yol açabilir. Bu nedenle Türkiye’den Almanya’ya ürün gönderirken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir.

Almanya Lojistik Hizmetleri İçin Firma Seçimi

İhracat ve ithalat konusunda Türkiye için önemli bir konuma sahip olan Almanya lojistik hizmetlerinin yoğun olarak  gerçekleştiği bir ülkedir. Bu durum lojistik firmaları için önemli bir avantaj sağlar. Diğer yandan, kargo taşımacılığı sektöründe alternatiflerin artması şirketlerin lojistik firması tercihinde daha seçici olmalarını gerektirir. Lojistik, parsiyel ve parça yük gibi farklı lojistik hizmetleri için doğru firma ile çalışmak daha iyi performans almana yardımcı olur. Almanya’ya ürün göndermek istediğinde lojistik firması seçerken aşağıdaki hususlara dikkat etmende yarar vardır.

  • Lojistik firması seçerken taşıma fiyatları yerine kaliteye önem vermelisin.
  • Firmanın yurt dışı taşıma ve Almanya lojistik hizmetleri konusunda profesyonel, çözüm odaklı ve tecrübeli olmasına dikkat etmelisin.
  • Firma ile iletişime geçtiğinde hangi taşımacılık türünde uzman olduğunu mutlaka araştır. Çünkü lojistik sektörü oldukça geniş olduğu için çok farklı uzmanlık alanları olan firmalar ile karşılaşabilirsin.
  • Almanya’ya göndereceğin ürünlerin güvenli bir şekilde ve zamanında ulaşmasını istiyorsan, lojistik ve taşıma konusunda beraber çalışacağın firmayı araştırmalısın. Firmanın referanslarına mutlaka göz atmalı ve resmi internet sayfalarını incelemelisin. Ayrıca firma hakkında internette yer alan tutarlı yorum ve görüşleri de kesinlikle dikkate almalısın.
  • Firmayla taşıma fiyatları ve diğer konularda anlaşma yaptıktan sonra mutlaka sigorta yaptırmalısın.
  • Lojistik firmaları ile görüşme yaparken yük ve eşyalar için güvenilir bir şekilde sigorta yapanlara öncelik vermelisin.

Uluslararası Taşımacılık Alanında Profesyonelliğin Önemi

Almanya ile güçlü bir ticari bağ kurduğunda ihtiyaç duyacağın lojistik işlemleri için mutlaka profesyonel bir ekibe sahip olan bir firmayı tercih etmelisin. Firma tercihinde tecrübe, personel sayısı ve güvenilirlik kavramlarını ön planda tutman gerekir. Firmanın yurt dışı taşıma açısından tecrübeli kurumsal bir firma olmasına ve Almanya’da yerel acentesi olup olmadığına dikkat etmelisin. Ayrıca, firmanın uluslararası taşımacılık ve gümrük işlemleri için gerekli olan belgelere sahip olmasına özen göstermelisin.

Almanya – Türkiye arası karşılıklı ürün gönderimi yapmak için profesyonel bir firma seçmeye özen göstermelisin. Uluslararası taşımacılık ve lojistik alanında tecrübeli uzman kadrosuyla güvenilir faaliyetler yürüten Yolda ailesi ile birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşayabilirsin. Kaliteli ve güvenilir bir taşıma için vakit kaybetmeden Yolda.com’a kaydol!

Önerilen