19 Bin Aileye Ahbap ile Birlikte İyilik Taşıdık

Yolda Lojistik olarak Ahbap Derneği’nin yardım taşımalarını gerçekleştirdik. İhtiyaç sahiplerine ulaşırken taşımalarında Yolda’yı tercih eden Ahbap Derneği, Yolda.com ve lojistik altyapımız hakkında değerli yorumlarda bulundu.

“Yolda’nın yakın ilgisi ve desteği sayesinde, gerçekleştirdiğimiz yardım taşımalarının her aşamasında kendimizi ayrıcalıklı hissettik. Yolda’nın en uygun fiyat ve kaliteli hizmeti bir araya getiren profesyonel altyapısı ile kolilerimizi hasarsız bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim ettik.”

Çalışmalarında Ahbap Derneği’nin yanında olmaktan çok mutluyuz.

“35 kg’lik dökme kolileri tüm Türkiye’ye teslim etmek, detaylı planlama ve güçlü operasyon kabiliyeti gerektirir. Yolda’dan önce, sevkiyatlarımızı klasik kargo operasyon akışı ile gerçekleştiriyorduk. Örnek vermemiz gerekirse: 1 kolinin İstanbul’dan Hatay’daki bir köye ulaşabilmesi için ortalama 5 aktarma merkezinden geçmesi gerekir. Her aktarma, her koli için tekrar elleçleme ve ekstra mesafe taşıma anlamına gelir. Geç teslimat, kayıp ve hasarlı koliler, iyilik ulaştırmak isterken memnuniyetsizliğe ve operasyonda aksaklıklara yol açıyordu.

Yolda ile daha verimli bir operasyon ağı oluşturduk. Tek bir noktadan toplanan koliler, tek aktarma ile adreslere teslim ediliyor. Yolda, geniş tedarikçi ağı sayesinde bölgelere son teslimatı yapacak güvenilir taşıyıcılara yardım kolilerini doğrudan teslim ediyor ve son dağıtımı organize ediyor. Bu sayede, hem hasar oranı hem de teslimat süresi minimuma iniyor.”

Tarık Altun, Ahbap Derneği

Ahbap Derneği Hakkında

Ahbap Derneği, ihtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak, toplumsal yardımlaşma bilincinin güçlenmesini sağlamak, iyi insan ve iyi toplum inşasına hizmet etmek, yeni iş birliği modelleri ve projelerle çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları oluşturmak, yerel kültürün korunarak günümüz teknolojik olanaklarıyla gelişmesine ve geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacı ile kurulmuş bir yardım kuruluşudur.

Önerilen